AGORA antik dönemlerde Ege'nin iki yakasındaki medeniyetlerin kurduğu şehirlerde;
şehrin merkezinde bulunan "pazar" alanına, siyaset ve ticaret meydanına verilen genel isim.
“AGORAS”IN ANLAMI
28/03/2011
SİTEDE ARA

Agora:

Antik dönemlerde Ege'nin iki yakasındaki medeniyetlerin kurulduğu şehirlerde;  şehrin merkezinde bulunan "pazar” alanına, siyaset ve ticaret meydanına verilen genel ad.

Bu meydanda, şehir yönetiminin meclisi düzenli olarak bir araya gelip güncel konularda konuşur tartışır, bilgi alışverişinde bulunur ve şehri ilgilendiren genel kararlar alırlarmış. Bir bakıma şehrin önemli siyasetçilerinin de buluştuğu, siyasetin tartışıldığı yermiş.

Aynı zamanda bu mekânlarda haftanın belirli günleri yerel pazarlar kurulur ve tüccarlar yerel halka ürünlerini tanıtıp satarlarmış.

Bugünkü çağdaş sektörel fuarlar da hem bilgi alışverişinin yapıldığı, kişilerin, tüccarların tanıştığı, ürünlerini tanıttığı, toplu ticaretin gerçekleştiği, hem de ürün ve hizmet alışverişinin olduğu yerlerdir. Fuarlara katılan şirketlerle, ziyarete gelenler;  bu temel beklentilerle  gelmektedirler.

Bir fuarın başarısı da; büyüklüğü ve hacminden ziyade bu beklentinin karşılanması ve bu verimliliğinin yakalanması ile ilgilidir.

Ege'ni iki yakasındaki bu geçmişten esinlenerek, bilgi alışverişinin bol olduğu, ticaretin aktif yürütüldüğü, ilişkilerin geliştirildiği, yeni ve verimli buluşmaların olduğu fuarlar düzenlemek için yola çıkarken şirketimize AGORAS ismini verdik.

E-bülten Kayıt Formu
Agoras E-BÜLTEN'e abone olmak için, aşağıdaki kutuya E-Posta adresinizi yazmanız yeterlidir.
E-Posta Adresi  


Bizi Takip Edin
Faaliyetlerimizi ve tüm haberlerimizi takip edin.
Follow us on FacebookFollow us on TwitterBizi Linkedin'de takip edinBu siteyi favorilerinize ekleyin

 

 

 

Üyeliklerimiz